Apple MacBook Air/M1/13,3"/2560x1600/8GB/256GB SSD/M1/Big Sur/Space Gray
Kód: MBL0107400
během pracovní doby

zboží před koupí osobně

pohodlně doma u zákazníka

Garance kvality a originality
Odborně vyškolený personál

Rychlá platba přes QR kód

Podrobné popisy zboží
Detailní popis produktu
Apple MacBook Air 13'' M1

MacBook Air. Nebojí se použít sílu.
Náš nejtenčí, nejlehčí notebook je jako vyměněný díky čipu Apple M1. Má až 3,5× rychlejší CPU a až 5× rychlejší GPU. A náš nejpokročilejší Neural Engine, který zvládá strojové učení až 9× rychleji. Je to MacBook Air s vůbec nejdelší výdrží baterie. A naprosto tichou konstrukcí bez ventilátorů. Tolik výkonu se ještě nikdy nedalo tak jednoduše vzít a jít.

Malý čip. Obří skok.
Je tu. Náš první čip navržený přímo pro Mac. Apple M1 je systém na čipu (SoC) s neuvěřitelnými 16 miliardami tranzistorů. Na jediném miniaturním čipu je integrováno CPU, GPU, Neural Engine, rozhraní a množství dalších komponentů. M1 s ohromným výkonem, jedinečnými technologiemi a vrcholnou energetickou úsporností není jen další krok ve vývoji Macu. Je to zcela jiná dimenze.

8jádrové CPU. Vyřeší úkoly, ne baterii.
Čip M1 má nejrychlejší CPU, jaké jsme kdy vyvinuli. Díky jeho výpočetní síle si MacBook Air hravě poradí i s nejnáročnějšími úkoly, například úpravami videa v profesionální kvalitě nebo hraním strhujících her. 8jádrové CPU v čipu M1 je až 3,5× rychlejší než předchozí generace. Navíc vyvažuje vysoce výkonná jádra úspornými jádry, která krásně zvládnou běžné úkoly, ale vystačí si jen s desetinou energie.

Strojové učení
Až 9× rychlejší. To je hodně na zpracování i pro 16jádrový Neural Engine. Aplikace na MacBooku Air mohou pomocí strojového učení (ML) automaticky retušovat fotky, pracovat s větší přesností automatického výběru u nástrojů nebo zvukových filtrů a zvládat i spoustu dalších úkolů. Nejde jen o výpočetní sílu – jde o sílu celého souboru ML technologií.

Výkon macOS Big Sur na čipu M1
macOS Big Sur, vyvinutý pro ohromný potenciál čipu M1, proměňuje Mac výrazně vyšším výkonem a spoustou dalších inovací. Přesvědčivými aktualizacemi aplikací. Krásným novým designem. Špičkovými funkcemi na ochranu soukromí a nejlepším zabezpečením ve své třídě. Je to náš vůbec nejvýkonnější software – na našem dosud nejpokročilejším hardwaru. Díky souhře čipu M1 a macOS Big Sur je celý systém svižnější. Ze spánku se MacBook Air probouzí hned. Běžné úkoly od procházení fotek až po prohlížení webu v Safari odsýpají rychleji. A nejnáročnějším aplikacím se dostane tolik výkonu, kolik potřebují.

Vůbec největší sbírka aplikací
U aplikací postavených pro M1 ti vyrazí dech ohromný výkon. Ty existující ti budou fungovat díky technologii Rosetta 2. A vůbec poprvé můžeš přímo v macOS Big Sur používat své oblíbené aplikace pro iPhone a iPad. Dohromady tak máš na dosah vůbec největší sbírku aplikací pro Mac.

Retina. Věrné barvy. Odhalí vnitřní krásu.
Na brilantním 13,3palcovém Retina displeji s rozlišením 2 560 × 1 600 se fotky vykreslují realisticky a s mimořádně jemnými detaily. Text je dokonale ostrý a čitelný. Barvy živější než kdykoli předtím. A protože sklo displeje sahá až k okrajům víka, nádherný výhled nic nenarušuje.

Kamera a mikrofony. Řeknu ti, vypadáš skvěle.
Obrazový signálový procesor v čipu M1 zajistí, že ti to na každém FaceTime hovoru nebo videokonferenci bude slušet. A trojice vestavěných mikrofonů v MacBooku Air se stará o to, aby ti při rozhovoru, diktování poznámek i nahrávání do Diktafonu bylo bezchybně rozumět.

FaceTime HD
Budeš mít čistší, ostřejší obraz. I ve stínech a světlých místech je vidět více detailů. A detekce tváře pomocí Neural Enginu lépe nastavuje rovnováhu bílé a stupeň expozice pro přirozenější podání odstínu pleti.

Soustava tří mikrofonů
Mikrofon, který řeší tvůj hlas, a ne to, co létá kolem.

Magic Keyboard. Óda na klávesy.
Když se na klávesnici píše úplně samo a umí toho mnohem víc, působí to kouzelně. Díky novým předprogramovaným zkratkám se k užitečným funkcím dostaneš ještě jednodušeji. Přepínej jazyky klávesnice, odpovídej vhodnými emotikony, vyhledávej dokumenty pomocí Spotlightu nebo rychle vypni oznámení režimem Nerušit – jedním klepnutím toho uděláš hodně. A podsvícené klávesy se snímačem okolního osvětlení ti zpříjemní psaní v přítmí. Zdokonalený nůžkový mechanismus přináší zdaleka nejlepší dojem z psaní na notebooku MacBook Air. Precizní ovládání s množstvím místa na posouvání, zvětšování nebo zmenšování ti umožní Force Touch trackpad.

Specifikace:
Barva: Vesmírně šedá
Displej
Retina displej 13,3palcový (úhlopříčně) s LED podsvícením a IPS technologií
True Tone technologie
Jas 400 nitů
Široký barevný rozsah (P3)
Nativní rozlišení 2560 x 1600 při 227 pixelech na palec s podporou milionů barev
Podporovaná rozlišení 1680 x 1050, 1440 x 900, 1024 x 640
Čip
Apple M1 čip
8jádrové CPU se 4 výkonnostními jádry a 4 úspornými jádry
7jádrové GPU
16jádrový Neural Engine
Baterie a napájení
Až 15 hodin bezdrátového prohlížení webu
Až 18 hodin přehrávání filmů v aplikaci Apple TV
Vestavěná 49,9 Wh lithium polymerová baterie
30W USB-C napájecí adaptér
Nabíjení a rozšíření
2x Thunderbolt / USB 4 port s podporou pro: Nabíjení, DisplayPort, Thunderbolt 3 (až 40 GB/s), USB 3.1 generace 2 (až 10 GB/s)
Port pro sluchátka
Paměť
8 GB jednotné paměti
*Možnost objednat 16 GB paměť
Úložiště dat
256 GB SSD úložiště
*Možnost objednat 512 GB, 1 TB nebo 2 TB úložiště
Klávesnice a trackpad
Podsvícená klávesnice Magic Keyboard, 79 (ISO) kláves včetně 12 funkčních kláves a 4 kláves se šipkami (uspořádanými do tvaru obráceného T)
Snímač okolního osvětlení
Force Touch trackpad pro přesné ovládání kurzoru a schopností rozpoznávání přítlaku
Podporuje přitlačení, zrychlovače, kreslení s citlivostí na tlak a gesta Multi-Touch
Touch ID
Integrovaný Touch ID snímač
Bezdrátové rozhraní
Bezdrátová síť Wi-Fi 6 802.11ax
Kompatibilní s IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.0
Kamera
Vestavěná FaceTime HD kamera s rozlišením 720p
Podpora videa
Současně podporuje plné nativní rozlišení vestavěného displeje v milionech barev a zároveň:
Jeden externí 6K displej při 60 Hz
Digitální výstup videa přes Thunderbolt 3:
Nativní výstup DisplayPortu přes USB-C
Výstup VGA, HDMI, Thunderbolt 2 přes adaptéry (prodávají se samostatně)
Zvuk
Stereo reproduktory
Široký stereo zvuk
Podpora přehrávání zvuku Dolby Atmos
Soustava tří mikrofonů se směrovým formováním paprsku
3,5 mm výstup pro sluchátka
Provozní požadavky:
Vstupní napětí: 100 až 240 V (stř.)
Frekvence: 50 až 60 Hz
Provozní teplota: 10 až 35 °C
Skladovací teplota: -25 až 45 °C
Relativní vlhkost: 0 až 90 % bez kondenzace
Provozní nadmořská výška: testováno až do 3 000 m
Maximální skladovací nadmořská výška: 4 500 m
Maximální přepravní nadmořská výška: 10 500 m
Operační systém
macOS Big Sur
macOS je operační systém každého Macu. macOS Big Sur přináší odvážný nový design a zásadní aktualizace aplikací. Posouvá tak macOS na nový stupeň výkonu a elegance.
Zpřístupnění
Funkce zpřístupnění pomáhá lidem s postižením dostat z nového MacBooku Air co nejvíce. Díky integrovaným funkcím na podporu zraku, sluchu, fyzických a motorických dovedností, učení a gramotnosti může každý dělat ohromné věci.
Dostupné funkce zpřístupnění: VoiceOver, Omezení pohybu, Skryté titulky, Zvětšení, Switch Control, Převod textu na řeč, Zvýšení kontrastu
Nainstalované aplikace
Fotky, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, Siri, Safari, Mail, FaceTime, Zprávy, Mapy, Akcie, Domácnost, Diktafon, Poznámky, Kalendář, Kontakty, Připomínky, Photo Booth, Náhled, Knihy, App Store, Time Machine, Apple TV, Hudba, Podcasty, Najít, QuickTime Player
Životní prostředí:
Při výrobě MacBook Air se bere v úvahu celý životní cyklus produktu vzhledem k dopadu na životní prostředí:
Displej bez obsahu rtuti
Sklo displeje bez obsahu arsenu
Bez obsahu bromovaných zpomalovačů hoření (BFR)
Bez obsahu PVC
Bez obsahu berylia
Kryt je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku
Pájka hlavní logistické desky ze 100% recyklovaného cínu
35 % nebo vyšší podíl recyklovaného plastu v různých součástech
Certifik
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Apple M1 |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky (IČO 1 rok) |
| EAN: | 0194252056264 |
| Barva: | šedá |
| Operační paměť RAM: | 8 GB |
| Operační systém: | macOS |
| Stav: | nový |
| Uživatelská paměť: | 256 GB |
| Typ prístroja: | Notebook |
| Part Number: | MGN63SL/A |
| Rad notebooku: | Apple MacBook Air |
| Uhlopriečka displeja: | 13,3" |
| Rozlíšenie displeja px: | 2560 × 1600 |
| Typ displeja: | Lesklý |
| Typ panela: | IPS |
| Pomer strán: | 16 : 10 |
| Typ procesora: | Apple Silicon |
| Modelové označenie procesora: | Apple M1 |
| Počet jadier procesora: | 8 × |
| Cache procesora: | 4 MB |
| Funkcie procesora: | Automatické pretaktovanie, HyperThreading, Model so zníženou spotrebou, Podpora Virtualizácie |
| Typ grafickej karty: | Integrovaná |
| Frekvencia pamäte: | 3 733 MHz (3,73 GHz) |
| Bluetooth verzia: | 5.0 |
| Model grafickej karty: | Apple M1 7-jadrová GPU |
| Systém AI: | Apple Intelligence |
| Typ úložiska: | SSD |
| Rozhranie disku: | NVME |
| Výbava: | Čítačka odtlačkov prstov, Operačný systém, Podsvietená klávesnica |
| Webkamera: | 720 p |
| Nabíjanie cez USB-C: | Možno nabíjať cez USB-C |
| Nabíjací konektor: | USB-C |
| Kapacita batérie: | 50 Wh |
| Nabíjací príkon: | 30 W |
| Maximálna výdrž batérie: | 18 h |
| Materiál konštrukcie: | Celokovový (unibody) |
| Konvertibilita: | Pevný (klasický notebook) |
| USB-C: | 2 x |
| WiFi: | 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Verzia WiFi: | WiFi 6 |
| Optická mechanika: | Bez mechaniky |
| Šírka: | 304 mm |
| Maximálna výška: | 15,6 mm |
| Hĺbka: | 212 mm |
| Jazyk klávesnice: | SK |
| Vzdialená správa (MDM): | Apple DEP |
| Farba: | Vesmírna šedá |
| Hmotnosť: | 1,25 kg |
| Položka byla vyprodána… | |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
| Výrobní společnost : | Apple Distribution International Ltd. |
|---|---|
| Adresa : | Hollyhill Industrial Estate, T23 YK84 Cork, Írsko, https://www.apple.com/ |
| E-mail : | contactus.cz@euro.apple.com |
